Aluminium S jest akredytowanym instalatorem produktów na bazie szkła budowlanego

Język: english polski
ALUMINIUM S
Dane kontaktowe:
ul. Dąbrowskiego 225/243,
93-231 Łódź
tel. 508 168 003, 502 412 922
e-mail: biuro@aluminiums.pl
 
 
   
Podłogi i stopnie szklane
   

EGLAS

Idea SGG EGLAS® jest oparta na zwykłym, energooszczędnym szkle o niskiej emisyjności. Przeszklenia typu low-e glass obniżają utratę ciepła przez okna o około 30%.
SGG EGLAS® może być używany w standardowych strukturach okiennych, w strukturach drewnianych, plastikowych, aluminiowych, jak i stalowych.
Po raz pierwszy, elektryczne właściwości szkła typu low-e ( nisko emisyjne) zastosowano we wczesnych latach 80 tych w Finlandii. Dziś, elektrycznie ogrzewane okna znalazły zastosowanie w setkach budynków.
SGG EGLAS® eliminuje wszystkie te wady i niepewność, które pojawiają się w przypadku szkła o niskiej izolacji termicznej. Ogrzewana powierzchnia szkła eliminuje i zapobiega kondensacji na powierzchni, powoduje topnienie śniegu i lodu na zewnętrznych częściach okna oraz kompensuje utratę ciepła przez okno.
Szkło ogrzewane elektrycznie może służyć także jako źródło ogrzewania. Okna z ogrzewaniem elektrycznym osiągają temperaturę na powierzchni równą temperaturze w pomieszczeniu. Dlatego też stosowanie radiatorów podokiennych staje się często zbyteczna.
Struktury okienne
Okno elektryczne składa się z podwójnie lub potrójnie zespolonej szyby izolowanej termicznie. Może również zawierać dodatkowy panel okienny. Podstawową zaletą okna izolowanego termicznie jest jego szczelność. Elementy okienne są umocowane za pomocą listew zwierających środek osuszający. Szyby są mocowane w ramie okiennej przy użyciu wyłącznie środków odpornych na wilgoć.

Wymiana świetlna i cieplna poprzez struktury okienne
Aby uzyskać wysoki stopień izolacji termicznej proponuje się stosowanie szyb typu e glass. Przepuszczalność światła dla tego rodzaju szkła jest taka sama jak w przypadku szkła tradycyjnego. Jednakże podstawową jego zaletą jest odbijanie promieniowania cieplnego z powrotem do wnętrza. Wartość współczynnika U dla szyby potrójnie zespolonej i dla szyby podwójnie zespolonej zawierającej e glass jest identyczna.
Szyba typu e glass stanowi także ochronę przed efektem cieplarnianym w okresie lata. Zmniejszenie przepuszczalności energii słonecznej występuje jednocześnie z tylko kilkuprocentowym zmniejszeniem przepuszczalności światła słonecznego.
E glass redukuje straty cieplne spowodowane promieniowaniem ciepła. Cyrkulacja powietrza oraz przewodzenie ciepła w przestrzeniach pomiędzy odrębnymi elementami okna może zostać zminimalizowana poprzez wypełnienie tych wolnych przestrzeni gazami o niskim przewodnictwie cieplnym, jak argon czy krypton. Obecnie najczęściej używany jest argon, co powoduje znaczne zwiększenie kosztów okna, lecz pomniejsza utratę ciepła o około 10-20%.